Достапни линкови

Ѓоковиќ го победи Надал и во Рим


Новак Ѓоковиќ
Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ синоќа во финалето на АТП турнирот во Рим го победи прворангираниот светски играч Рафаел Надал со 2:0 во сетови. Со тоа Ѓоковиќ ја продолжи серијата победи во оваа година. Имено, тој освои 7 турнири и нема загубено ниту еден меч од почетокот на 2011-та.
XS
SM
MD
LG