Достапни линкови

ЕУ разговара за мерки што ќе спречат „нова Грција“


Европските лидери продолжуваат со разговорите за мерките што треба да спречат повторување на должничката криза што ги погоди Грција и Ирска. Самитот на ЕУ е свикан за да се договори заеднички „сеопфатен“ одговор на кризата. Помош од ЕУ може да побара и Португалија.
XS
SM
MD
LG