Достапни линкови

Времето денеска сончево со умерена облачност


Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност. Ќе дува умерен северен ветер. Утринската температура се движи меѓу минус четири и два, а дневната ќе биде од 10 до 17 степени.
Во Скопје ќе биде сончево. Ќе дува умерен северозападен ветер. Утринската температура се спушти до нулата, а дневната ќе достигне до 14 степени.
XS
SM
MD
LG