Достапни линкови

Киргискиот лидер Отумбаева на средба со Обама


Претседателката на Киргистан Роза Отумбаева
Американската Бела Куќа соопшти дека претседателот Барак Обама одржал разговори со претседателката на Киргистан Роза Отумбаева. Притоа, како што се наведува, Обама ја изразил американската поддршка за транзицијата на Киргизстан во демократска земја. Тој исто така се заблагодарил за нејзината поддршка во врска со американската база во Киргизстан. Оваа база е транзитна точка за американските војници кои заминуваат за Авганистан.
XS
SM
MD
LG