Достапни линкови

ЕУ на состанок за имплементација на санкциите за Либија


Шефот за надворешна политика на ЕУ, Кетрин Ештон
Шефот за надворешна политика на ЕУ, Кетрин Ештон денеска изјави дека Унијата ќе се состане денеска за да ги имплементира санкциите против Либија. Ештон ја даде изјавата на маргините на седницата на Советот за човекови права на ОН во Женева. Санкциите на Унијата вклучуваат забрана за патување и замрзнување на имотот на либискиот лидер Моамер Гадафи и неговите најблиски соработници.
XS
SM
MD
LG