Достапни линкови

Лига на шампиони: победа на Челзи, реми во Лион


Никола Анелка стрелец на двата гола за Челзи
Синоќа беа одиграни уште два натпревара од осминафиналето на Лигата на шампиони во фудбал. Постигнати се следните резултати:
Олимпик Лион- Реал Мадрид 1:1
Копенхаген- Челзи 0:2
Головите за Челзи ги постигна Анелка, додека по водството на Реал со голот на Бензема, Лион изедначи со погодокот на Гомис.
Вечер се играат последните два осминафинални натпревара, во кои се среќаваат Интер- Баерн и Марсеј- Манчестер Јунајтед.
XS
SM
MD
LG