Достапни линкови

Бремерц во Белград разговарал за трговијата со човечки органи на Косово


Судот во Хаг
Главниот обвинител на Меѓународниот суд во Хаг Серж Брамерц денеска на средбата со претседателот на Националниот совет за соработка со Трибуналот за воени злосторства, Расим Љајиќ во Белград разговарал за трговијата со човечки органи на Косово. На средбата станало збор за неразјаснетата судбина на 524 лица за кои наводно е виновна ОВК.
Бремерц изјави дека соработката na српското обвинителство со Трибуналот е од исклучително значење за актуелните случаи.
XS
SM
MD
LG