Достапни линкови

Убиени тројца туристи во Северен Кавказ


Три луѓе загинале, а двајца се повредени во Северен Кавказ во регионот Кабрадино-Балкариа додека патувале накај скијачко одмаралиште. Локалната полиција соопшти дека туристите биле нападнати додека се возеле од аеродромот до нивната дестинација.
Според пораката на еден исламски веб сајт на бунтовничката група Кавказ Емирати туристите биле убиени, бидејќи дошле во зона каде се води војна.
XS
SM
MD
LG