Достапни линкови

Почна лидерската средба кај претседателот Иванов


Лидерската средба во април 2010 година
Македонскиот претседател Ѓорѓе Иванов денеска ги собра лидерите на политичките партии застапени во Собранието во неговата резиденција на Водно. Тие ќе разговараат за политичката ситуација во земјата и бојкотот на законодавниот дом. На средбата присуствува и претседателот на Собранието Трајко Вељаноски.
XS
SM
MD
LG