Достапни линкови

Маневски и Јанкулоска се сретнаа со шефот на ЕУЛЕКС на Косово


Министерот за правда Михајло Маневски
Министерот за правда Михајло Маневски и министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска денеска се сретнаа со шефот на мисијата на ЕУЛЕКС на Косово, Ксавиер де Марњак. На средбата била договорена соработка во постапките за исчезнати лица, како и за спречување на сите облици на организираниот криминал.
Привот човек на ЕУЛЕКС побарал поедноставување на процедурите на граничните премини во случај на итност и спроведување на заеднички гранични контроли со косовската полиција.
XS
SM
MD
LG