Достапни линкови

Лидерите на кипарските заедници на средба со Бан Ки Мун


Кипарскиот претседател Димитрис Христофиас и лидерот на кипарските турци Дервиш Ероглу денеска ќе остварат средба со генералниот секретар на ОН Бан Ки Мун во Женева. Цел на разговорот ќе биде изнаоѓање на начин за прекинување на конфликтот на поделениот сотров.
XS
SM
MD
LG