Достапни линкови

Продолжува насилството во Карачи - 17 мртви


Пакистанската полиција соопшти дека непознато лице убило најмалку 17 луѓе во комерцијален центар во Карачи.
За најновиот бран насилство во изминативе денови аналитичарите ги обвинуваат ривалските партии Мутахида Кауми и Националната партија Авами. И двете се дел од владеачката коалиција во Исламабад.
XS
SM
MD
LG