Достапни линкови

Обама назначи четири амбасадори


Барак Обама
Американскиот претседател Барак Обама без да чека на дозвола од Сенатот директно назначи четири нови амбасадор, чии именувања беа блокирани од законодавците со месеци. Белата куќа соопшти дека Обама ја искористил неговата моќ за привремено да бидат пополнети амбасадорските места во Азербеџан, Чешка, Сирија и Турција.
XS
SM
MD
LG