Достапни линкови

Лукашенко назначи нов премиер на Белорусија


Александар Лукашенко
Белорускиот претседател Александар Лукашенко го назначи досегашниот претседател на Академијата за науки, Михаил Миасникович за нов премиер. Миасникович се смета за еден од највлијателните личности во Белорусија. Лукашенко смени и четворица од петте заменици министри.
XS
SM
MD
LG