Достапни линкови

Времето денеска променливо со сончеви периоди


Времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, на места со појава на магла, особено претпладне. Ќе дува слаб ветер од јужен правец. Температурата ќе се движи од седум до 17 степени.
Во Скопје ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува слаб ветер од јужен правец. Температурата ќе достигне до 12 степени.
XS
SM
MD
LG