Достапни линкови

Масовна гробница во Ирак


Ирачката армија денеска пронајде масовна гробница во северниот дел на Мосул во која биле закoпани 11 луѓе за кои се верува дека се убиени во 2005-тата година. Полицијата соопшти дека гробницата се наоѓа на 350 километри северно до Багдад. Во 2005-тата година поголем дел од таа областа беше контролирана од бунтовниците.
XS
SM
MD
LG