Достапни линкови

Амнести Интернејшнл: Нема правда за жртвите во Киргистан


Киргистанските власти не успеваат да обезбедат правда за жртвите на кои им беа прекршени човековите права во насилствата на југот на земјата во јуни годинава, се наведува во новиот извештај на Амнести Интернејшнл. Извештајот носи наслов „Делумна вистина и селективна правда: Последиците од јуни 2010 година“.
XS
SM
MD
LG