Достапни линкови

Украинскиот поранешен премиер осомничен за проневера?


Поранешната украинска премиерка Јулија Тимошенско денеска изјави дека државниот обвинител отворил случај против неа поради проневера на средства од Кјото протоколот.Обвинителството потврди само дека побарале Тимошенко да не го напушта Киев. Таа додаде дека се уште не е покренато обвинение против неа. Претходно украинските власти уапсија поранешен министер од нејзината влада поради истрага за злоупотреба на службена должност.
XS
SM
MD
LG