Достапни линкови

Најaвена масовна етничка тепачка во Москва


Русија, Москва, Полициски блокади
Полициски сили денеска блокираа делови на Москва поради можните етнички судири. Најголемото ултра-националистичко движење ги повика своите следбеници денска да се соберат во центарот на Москва, на тепачка со бандите од руските муслимански републики. Ултра-националистите од Движењето против илегална имиграција ги предупредија жените и децата да останат дома. Етничките тензии се зголемија откако беше претепан до смрт еден навивач на Спартак Москва од група млади од рускиот југ.
XS
SM
MD
LG