Достапни линкови

Визната либерализација за БиХ и Албанија стартува утре


Утре стапува во сила одлуката на ЕУ за визна либерализација за БиХ и Албанија. Граѓаните на овие две земји ќе можат со биометриски пасоши да патуваат без визи во 25-те европски држави од Шенген зоната освен во Британија и Ирска. Минатата година Македонија, Црна Гора и Србија добија ослободување од визниот режим.
XS
SM
MD
LG