Достапни линкови

Уапсени за нападот врз НАТО во Авганистан


НАТО силите во Авганистан соопштија дека уапсиле неколкумина под сомневање дека биле вмешани во вчерашниот напад при што загинале шест американски војници. При нападот извршен со минибус полн со експлозив пред една база на НАТО на југот на земјата загинале и двајца авганистански војници. Одговорноста за нападот ја презедоа талибанците.
XS
SM
MD
LG