Достапни линкови

Временска прогноза: променливо облачно и топло


Времето денеска ќе биде променливо облачно и релативно топло, со повремени локални врнежи од дожд. Во вечерните часови наместа се очекуваат поројни врнежи и грмежи. Темературата ќе достигне до 12 степени. Но во текот на ноќта кон петок, поради продор на многу студена маса од северните делови на Европа врнежите од дожд, насекаде во Македонија постепено ќе поминат во снег.
XS
SM
MD
LG