Достапни линкови

Словенечкиот претседател во еднодневна посета на Тирана


Албанскиот премиер Сали Бериша по средбата со својот словенечки колега Борут Пахор изјави дека Љубљана ја поддржува Албанија на патот кон ЕУ.Тој и се заблагодари на Словенија за ставот кон независноста на Косово и за оддржувањето на мирот и стабилноста во регионот.
Денеска во Тирана двајцата претседатели ја отворија новата зграда на амбасадата на Словенија во Тирана.
XS
SM
MD
LG