Достапни линкови

Времето променливо со повремен дожд


Времето во Македонија ќе биде прoменливо облачно и релативно топло со повремени врнежи од дожд во западните и крајните источни делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата ќе се движи од 10 до 20 степени.
Во Скопје ќе биде прoменливо облачно со повремени врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата ќе достигне до 18 степени.
XS
SM
MD
LG