Достапни линкови

Илјадници студенти протестираат во Италија


Полициски кордони ги блокираа денеска приодите до центарот на Рим, со цел да ги спречат илјадниците студенти кои протестираат да не се приближат до зградата на Парламентот. Демонстрантите протестираат против намалувањето на буџетот за факултетите.Слични протести се одржуваат во Милано, Наполи, Венеција и Палермо.
XS
SM
MD
LG