Достапни линкови

Ердоган: Турција нема да молчи доколку Ирзаел ги нападне Либан и Појасот Газа


Турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган денеска во Бејрут изјави дека Турција нема да молчи доколку Израел реши да ги нападне Либан или Појасот Газа. Тој додаде дека Турција ќе ја поддржи правдата со сите расположливи средства. Јужен Либан претрпе голема штета за време на конфликтот во 2006 меѓу војската на Хезболах и Израел.
XS
SM
MD
LG