Достапни линкови

Екс член на Претставничкиот дом на САД обвинет за перење пари


Поранешниот лидер на мнозинството во американскиот Претставнички дом Том Дилеј е обвинет за перење пари. 63 годишниот Дилеј поднесе оставка на неговото место во Претставничкиот дом пред пет години веднаш по избувнувањето на скандалот.
XS
SM
MD
LG