Достапни линкови

Чавез ги обвинува своите противници за заговор


Венецуелскиот претседател Хуго Чавез ги обвини своите противници дека нудат 100 милиони долари за неговатата смрт. Чавез своето твдрење не го поткрепи со докази или детали , но истакна дека еден од учесниците во заговорот против него е и сопственикот на опозициската телевизија „Глобвизион“, Гилермо Зулоага.Зулоага пред неколку месеци побегнал во САД, откако бил обвинет за измама.
XS
SM
MD
LG