Достапни линкови

Сериозни разлики меѓу кипарските Грци и Турци


Меѓу лидерите на кипарските Грци и Турци остануваат сериозните разлики за тоа, како да го обединат поделениот остров, соопшти генералниот секретар на ОН, Бан Ки-Мун. Тој вчера во Њујорк се сретна со претседателот на меѓународно признаениот грчки дел на Кипар, Деметрис Христофиас и со лидерот на кипарските Турци, Дервиш Ероглу.
XS
SM
MD
LG