Достапни линкови

Тројца кандидати за претседател на ЗНМ


Новинарите во сабота ќе бираат нов претседател на Здружението на новинари. Кандидати за претседател на ЗНМ се Назим Рашиди, Мира Костиќ и Насер Селмани. Генералниот секретар на здружението Газменд Ајдини изјави дека се надева оти до денот на гласањето ќе се зачленат повеќе новинари.
XS
SM
MD
LG