Достапни линкови

Грција очекува зголемена стапка на невработеност


Стапката на невработеност во Грција порасна на 12,2 проценти откако изминатава година над 45 илјади луѓе беа отпуштени од работа. Последните статистички податоци покажуваат дека сега во Грција 613 илјади луѓе се невработени. Грчката влада најави дека стапката на неврработеност во наредниве неколку години ќе расте, односно очекува до 2015-та да стигне до 15 проценти.
XS
SM
MD
LG