Достапни линкови

Филе: Албанија мора да стави крај на политичката криза


Еврокомесарот за проширување Штефан Филе изјави денеска дека Албанија за да добие статус кандидат за членство во ЕУ треба прво да ја реши внатреполитичката криза.Опозициската Социјалистичката партија го обвини премиерот Сали Бериша дека со фалсификувани избори стигнал на власт, додека владечката партија тврди дека изборите биле демократски и транспарентни.
XS
SM
MD
LG