Достапни линкови

Хомосексуалците протестираа против Папата со бакнување


Околу 200 хомосексуалци со бакнување и гушкање протестираа денеска во Барселона, покрај базиликата на фамилијата Саграда каде папата Бенедик 16-ти за прв пат одржа света миса. Демонстрантите велат дека на овој начин сакаат да го искажат својот револт кон католичката црква за која велат дека ги заташкува педофилските афери во своите редови додека лицемерно инсиситира на чесни хетеросексуални бракови. Од другата страна на улицата се собраа католици кои сакаа само да го видат Папата.
XS
SM
MD
LG