Достапни линкови

Курдска група ја презеде одговорноста за нападот врз Истамбул


Група поврзана со Курдската Работничка партија, денеска ја презема одговорноста за терористичкиот напад на плоштадот Таксим во Истамбул. Курдската групата „Јастреби за Слобода“ на својата интернет страница објави дека го извршила нападот како „ Акт на одмазда“. Нивното тврдење се уште не е верификувано.
XS
SM
MD
LG