Достапни линкови

Претседателот Иванов во Црна Гора


Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов денеска ќе отпатува во дводневна посета на Црна Гора. Предвидено е тој да се сретне со својот црногорски колега Филип Вујановиќ, со претседателот на парламентот Ранко Кривокапиќ и со премиерот Мило Ѓукановиќ.
XS
SM
MD
LG