Достапни линкови

Премиерот на Словенија во посета на Србија


Словенечкиот премиер Борут Пахор ќе престојува во еднодневна работна посета на Србија на покана од неговиот српски колега Мирко Цветковиќ. Според најавите од Љубљана, словенечкиот премиер ќе разговара и со претседателот на Србија Борис Тадиќ, како и со претседателката на српскиот парламент Славица Ѓукиќ Дејановиќ.
XS
SM
MD
LG