Достапни линкови

Самоубиствен бомбашки напад во Пакистан


Бомбаш самоубиец денеска извршил напад на сто километри северозападно од главниот пакистански град Исламабад, јавуваат агенциите. Притоа тој убил двајца полицајци, додека петмина други ранил во нивниот обид да го спречат да влезе во полициската зграда.
XS
SM
MD
LG