Достапни линкови

Грција наскоро ќе добие помош за имигрантите од Турција


Десетици илегални имигранти од Турција преминале во североисточниот дел на Грција, пренесува новинската агенција, Аошиетед прес. На само два дена од преземањето на границите од пограничната европска агенција Фронтекс која треба да ги распореди своите тимови за брза интервенција, имигрантите нелегално ја поминуват границата. Според последните официјални податоци , преку Грција успеаваат 90 проценти од од откриените илегални имигранти да влезат во Европската Унија.
XS
SM
MD
LG