Достапни линкови

Времето денеска- и сонце и дожд


Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со повремени локални врнежи од дожд. Попладне ќе дува умерен ветер од северозападен правец. Температурата ќе се движи од 11 до 20 степени.
Во Скопје и околината слично време, со температура до 16 степени.
XS
SM
MD
LG