Достапни линкови

ОН ќе помогне во преговорите на Авганистан со Талибанците


Претставник на Обединетите Нации задолжен за Авганистан, Стефан де Мистура вели дека тие ќе помогнат во напорите да се изнајде решение за крај на војната во Авганистан. Тој изјави дека иако решението е на повидок потребни се посериозни преговори за да се стави крај на војната. Авганистанскиот претседател Хамид Карзаи започна преговори со Талибанците за да се стави крај на 10 годишната војна.
XS
SM
MD
LG