Достапни линкови

Судење на „шпиони“ во Иран


Главниот обвинител во Техеран соопшти дека наскоро ќе почне судењето на петмина луѓе, обвинети дека шпионирале во корист на „непријателите на Иран“, алудирајќи на САД и на Израел.
Обвинителот не кажа детали за обвинетите, ниту кога ќе почне судењето.
XS
SM
MD
LG