Достапни линкови

Нетанјаху - Палестинците да го признаат Израел како еврејска држава


Израелскиот премиер се понуди да ја продолжи забраната за градење доселенички населби на Западниот Брег, но само ако Палестинците го признаат Израел како еврејска држава.
Израел е под силен меѓународен притисок да го забрани градењето. Палестинците не сакат да ги продолжат мировните преговори додека Израел не го запре проширувањето на дсоселеничките населби.
Палестинците не го признаваат Израел како еврејска држава.
XS
SM
MD
LG