Достапни линкови

Коњаноски во САД и Канада


Министерот за одбрана Зоран Коњаноски престојува во работна посета на САД. Предвидено е утре тој да се сретне со американскиот секретар за одбрана Роберт Гејтс. Во среда Коњаноски патува во Канада каде што ќе разговaрa со канадскиот министер за одбрана Питер Меккеј.
Коњановски очекува на средбите да биде отворено прашањето за членството на Македонија во НАТО, пред Самитот на Алијансата што треба да се одржи идниот месец во Лисабон.
XS
SM
MD
LG