Достапни линкови

Пет милитанти убиени во Дагестан


Руските безбедносни сили убија петмина милитанти во Дагестан. Во операцијата на руските сили се повредени двајца случајни минувачи. Меѓу убиените милитанти има и две жени. Ова е втора престрелка во Дагестан неделава во која меѓу жртвите има и жени-милитанти.
XS
SM
MD
LG