Достапни линкови

ЕК покрена постапка против Франција за Ромите


Европската комисија покренa законска постапка против Франција поради протерувањето илјадници Роми во Бугарија и Франција. Комисијата испитува дали Франција со тоа го наруши правото на слободно движење во Унијата.
XS
SM
MD
LG