Достапни линкови

Лужков: Во Русија нема демократија


Јуриј Лужков кој вчера со декрет на рускиот претседател Дмитриј Медведев беше смент од функцијата градоначалник на Москва упати критики за отсуство на демократија во земјата. Во писмото упатено до Медведев, тој наведува дека руските граѓани, од чистките на Сталин во 1937 година, имаат страв да го изразат своето мислење.
XS
SM
MD
LG