Достапни линкови

Ново американско бомбардирање во Пакистан


Најмалку четворица милитанти загинале во американско бомбардирање во Пакистан, во граничниот предел со Авганистан. Се претпоставува дека областа е упориште на Талибанците и на Ал Каеда.
XS
SM
MD
LG