Достапни линкови

Бан Ки Мун предупреди на тензиите меѓу Запад и Исламскиот свет


Генералниот секретар на ОН Бан Ки Мун денеска предупреди на подгревањето на тензиите меѓу Западот и исламскиот свет. Тој порача меѓународната заедница да им се противстави на оние кои настојуваат да ги демонизраат другите.
XS
SM
MD
LG