Достапни линкови

Иран ја критикува МААЕ


Иранскиот претставник во Меѓународната агенција за атомска енергија изјави дека ова тело се соочува со криза на „моралниот авторитет и кредибилитет“. Тој го критикуваше и новиот извештај на агенцијата за иранската нуклеарна програма и го оцени за нефер.
XS
SM
MD
LG