Достапни линкови

Илјадници лажни гласачки ливчиња во Авганистан


Авганистанските власти соопштија дека заплениле илјадници лажни гласачки ливчиња, за парламентарните избори што треба да се одржат в сабота.
На минатогодишните претседателски избори имаше обвинувања за големи изборни нерегуларности.
XS
SM
MD
LG